گالری تصاویر استودیو آراوین

Card Image
تقدیرنامه یونیسف ایران

تقدیرنامه سازمان یونیسف در ایران از شرکت فرجاد سپهر جهان آرا بمناسبت انتخاب بعنوان طرح برگزیده  در جایزه ملی راهکارهای نوآورانه برای چالشهای فراروی کودکان و نوجوانان

Card Image
مقایسه مدلسازی  معبد آناهیتا

✅ مدلسازی وضعیت موجود
✅ طراحی و مدلسازی وضعیت پیش از تخریب
🟢 به زودی:
استفاده در فناوری واقعیت ترکیبی

Card Image
سردیس مجسمه بودا -  افغانستان

با توجه به رخدادهای اخیر در کشور افغانستان اهمیت حفاظت از آثار تاریخی با کمک مستندنگاری دیجیتال  مشخص گردید.

Card Image
دعوت به همکاری

برای اولین بار در ایران، استودیو آراوین تصمیم دارد به منظور کمک به معرفی آثار تاریخی ایران، برخی از این اماکن را که در اثر گذر زمان دچار آسیب و تخریب شده اند را با کمک فناوری واقعیت ترکیبی باز سازی کرده و در اختیار علاقه مندان قرار دهد.
با توجه به تنوع این آثار و محدودیتهای مستندات علمی از وضعیت آنها در گذشته، از شما پژوهشگر و علاقه مند عزیز دعوت میشود تا با به اشتراک گذاری منابع اطلاعاتی، در این راه ما را یاری ن��ایید.

Card Image
ارزیابی شبیه ساز معبد آناهیتا

در حال تکمیل یکی از جدیدترین فناوری ها در حوزه گردشگری مجازی هستیم.
این فناوری مبتنی بر واقعیت ترکیبی بوده و از کیفیت نمایشی بسیار با��ایی برخوردار است.

Card Image
دموی اولیه از اولین شبیه ساز ایران

با کمک فناوری واقعیت ترکیبی، بدون توجه به بُعد مسافت، قادر خواهید بود تا از اماکن #تاریخی بازدید کنید.
این ویدئو دمویی از نسخه اولیه ی این محصول #فناورانه در #معبد_آناهیتا است.
در نسخه بعد، قصد داریم تا امکان بازدید از نمونه بازسازی شده این اثر #ثبت_جهانی را به کاربران بدهیم

Card Image
تور مجازی آرامگاه شیخ صفی

آرامگاه شیخ صفی‌الدین اردبیلی یکی از مکان‌های تاریخی و باستانی شهر اردبیل در شمال باختری ایران و از آثار ثبت شده ایران در فهرست میراث جهانی یونسکو است.
در این مکان علاوه بر آرامگاه شیخ صفی‌الدین اردبیلی، مقبره‌های ��اه اسماعیل اول (نخستین پادشاه صفویه) و مادر شاه اسماعیل (دختر اوزون حسن آق قویونلو) و نیز برخی از مشایخ و صاحب‌منصبان دوران صفوی و نیز شهیدان ایرانی جنگ چالدران، قرار دارد. از دیگر بخش‌های این مجموعه چینی‌خانه، مسجد، جنت سرا، خانقاه، چله خانه، شهیدگاه و چراغ‌خانه است.

Card Image
مینیاتور هفت گنبد بهرام

مینیاتور ایرانی در واقع نقاشی ایران پیش از ظهور اسلام است که با عرفان و تفکرات اسلامی ادغام گردید وراهی شد برای ظهور جلوه های الهی. استاد محمدعلی زاویه از استادان هنر مینیاتور (نگارگری) و تذهیب ایران در سال 1291 به دنیا آمد. وی در نوجوانی به هنرستان کمال الملک رفت. از آثار برجسته‏ او مى‏توان "خسرو و شیرین"، "نمایى از قصر سلیمان"، "هفت گنبد بهرام"، "چوگان‏بازى هنرمندان در دربار شاه‏عباس" را نام برد. آثار این نقاش در موزه‏ هنرهاى ملى حفظ مى شود.

Card Image
تور مجازی موزه آبگینه تهران

طراحی این موزه به مهندسان ایرانی و طراحی ویترین‌ها و معماری داخلی آن به هانس هولاین، معمار برجسته اتریشی سپرده شد. هولاین در طراحی موزه آبگینه از آثار برجسته تاریخی ایران مانند کاخ تچر، ستون های تخت جمشید، قوس‌های صفوی و کعبه زرتشت الهام گرفته‌است. با اینکه ویترین ها و فضای کلی موزه به شیوه مدرن طراحی شده‌اند، اما این طراحی مدرن به فضای کلی ساختمان آسیب نزده و در هماهنگی کامل با آن است.

Card Image
تور مجازی آرامگاه سعدی شیراز

این آرامگاه در انتهای خیابان بوستان و کنار باغ دلگشا در دامنهٔ کوه در شمال شرق شیراز قرار دارد. در اطراف مقبره، قبور زیادی از بزرگان دین وجود دارند که بنا به وصیت خود، در آنجا مدفون شده‌اند. از جمله مهمترین‌های آن می‌توان شوریده شیرازی را نام برد که آرامگاهش به وسیله رواق به آرامگاه سعدی متصل شده‌است. آرامگاه شیخ مشرف الدین بن مصلح الدین سعدی شیرازی در تاریخ ۲۰ آبان ۱۳۵۳ به شمارهٔ ثبت ۱۰۱۰٫۳ در انجمن آثار ملی به ثبت رسیده‌است.

Card Image
تور مجازی آرامگاه حافظ شیراز

حافظیه یا آرامگاه حافظ (گشایش: ۸۵۶ ه‍.ق – ۱۴۵۲ م)، محل خاکسپاری حافظ شیرازی در شیراز است. این بنا به فرمان رضاشاه به علی‌اصغر حکمت، وزیر آموزش و پرورش وقت و برپایهٔ طرحی از آندره گُدار طراحی و بازسازی شد. مجری آن، علی ریاضی، رئیس اداره آموزش و پرورش فارس، و سرپرستش علی سامی بودند.

Card Image
تور مجازی مسجد امام اصفهان

مسجد شاه که با نام‌های مسجد سلطانی، مسجد جامع عباسی و مسجد امام نیز شهرت دارد، مهم‌ترین مسجد تاریخی اصفهان و یکی از مساجد میدان نقش جهان است که در طی دوران صفوی ساخته شد و از بناهای مهم معماری اسلامی ایران به‌شمار می‌رود. این بنا شاهکاری جاویدان از معماری، کاشی‌کاری و نجاری در قرن یازدهم هجری است. مسجد شاه در تاریخ ۱۵ دی ۱۳۱۰ با شمارهٔ ثبت ۱۰۷ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده‌است. این بنا همراه با میدان نقش جهان، به عنوان یکی از میراث جهانی یونسکو ثبت شده‌است.

Card Image
تور مجازی کاخ چهل ستون اصفهان

کاخ چهل‌ستون اصفهان از بناهای تاریخی اصفهان است. کاخ چهل ستون که بالغ بر ۶۷۰۰۰ متر مربع مساحت دارد، در دوره شاه عباس یکم احداث آن آغاز شد و در وسط آن عمارتی ساخته شده بود. شاه عباس اول، کوشکی درمیان باغ بنا نهاد که این کوشک هسته اولیه کاخ را تشکیل داد که تالار میانی کاخ چهل ستون و غرفه‌های چهار گوشه آن را در بر می‌گرفت. در سلطنت شاه عباس دوم، ساختمان تکمیل شد و در ساختمان موجود مرکزی، تغییرات کلی داده شده‌است 

Card Image
تور مجازی خانه مقدم تهران

خانه مقدم یا خانه موزهٔ مقدم دانشگاه تهران عمارتی تاریخی مربوط به اواخر دورهٔ قاجار در تهران است که منزل مسکونی خاندان احتساب‌الملک و مقدم‌ها بود و اکنون موزه اشیای تاریخی است.
این خانه موزه در آغاز، عمارتی بزرگ و مجلل و محل سکونت خاندان محمدتقی خان احتساب‌الملک از صاحب‌منصبان مشهور دربار قاجاریان و رئیس ادارهٔ احتسابیهٔ تهران و وزیر مختار ایران در برن سوئیس بوده که بعدها در اختیار فرزندش، محسن مقدم، استاد باستان‌شناسی دانشگاه تهران قرار می‌گیرد.

Card Image
تور مجازی موزه ساعت تهران

تماشاگه زمان (خانه حسین خداداد) که به نام «موزه ساعت» هم شناخته می‌شود یک خانه تاریخی در زعفرانیه و مربوط به دوره قاجار است.
این ملک در سال ۱۳۴۲ توسط حسین خداداد، صنعتگر و کارفرین ایرانی خریداری شد. ساختمان آن در یک طبقه ساخته شده بود و وی با مقاوم‌سازی ساختمان و احداث یک طبقه روی همکف، تغییراتی در بنا ایجاد کرد. خداداد به دلیل علاقه‌ای که به احیای هنر طراحی و گچ بری در ایران داشت، بهترین استاد کاران را برای گچ‌بری خانه‌اش به استخدام گرفت. گچ بری‌های این بنا دوازده سال به طول انجامید و در سال ۱۳۵۶ به پایان رسید.

Card Image
تور مجازی باغ ملی تهران

سردر باغ ملی، از بناهای به جا مانده از دوره قاجار می‌باشد که در سال‌های ۱۳۰۱ تا ۱۳۰۴ توسط حسین‌علی‌بیک‌تهرانی نوسازی شده و اکنون یکی از نمادهای شهر تهران است.این بنا در ضلع شمالی خیابان امام خمینی (سپه پیشین)، در ضلع شرقی وزارت امور خارجه و در ضلع غربی موزه پست و تلگراف قرار دارد.
پیش از بنیاد برج آزادی، این دروازه به عنوان نماد شهر تهران شناخته می‌شد

Card Image
تور مجازی کاخ موزه سعدآباد تهران

مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد به مجموعه ساختمان‌ها و کاخ‌هایی گفته می‌شود که در دربند و در دامنه البرز در زمینی به مساحت ۱۱۰ هکتار ساخته شده است. این مجموعه دارای حدود ۱۸۰ هکتار جنگل، چشمه‌سارها، قنات‌ها، باغ‌ها، گلخانه‌ها و خیابان است. این عمارت از شمال با کوه‌های البرز، از شرق با گلاب‌دره، از غرب با ولنجک و از جنوب با تجریش همسایگی دارد. رودخانه جعفرآباد، از وسط محوطه کاخ می‌گذرد. میانگین دمای سالانه این منطقه ۱۲٫۹ درجه سانتیگراد برآورد شده‌است و در ارتفاع ۱۶۵۰ تا ۱۸۰۰ متری از سطح دریا قرار دارد.

Card Image
تور مجازی کاخ موزه گلستان تهران

کاخ موزه گلستان با قدمتی بالغ بر ۴۴۰ سال، یکی از منحصر به فردترین مجموعه‌های تاریخی ایران می‌باشد. اطلاق نام گلستان به این مجموعه، ریشه در بنیان تالاری به نام «گلستان» که از بناهای عهد آقا محمد خان قاجار بوده و در سال ۱۲۱۶ ه‍.ق و در عهد فتحعلی شاه قاجار به پایان رسید، دارد.
کاخ گلستان از عهد صفویه تا دوران معاصر دستخوش تغییراتی گردیده‌است. هر چند که بنیان کاخ گلستان به دوران شاه عباس صفوی و به سال ۹۹۸ ه‍.ق و با احداث چهار باغی در داخل حصار شاه طهماسب و بعدها و در زمان شاه سلیمان صفوی (۱۱۰۹ – ۱۰۷۸ ه‍.ق) با ساخت دیوان خانه‌ای در همان محدوده چنارستان شاه عباسی شکل می‌گیرد، ولی امروزه از آن بنیان‌ها اثری در میان نیست و داشته‌های موجود کاخ گلستان از لحاظ دیرینگی محدود به بخشی از آثار و ابنیه از دوران زندیه بوده و فراتر از آن نمی‌رود.

Card Image
تور مجازی حمام چهارفصل اراک

حمام چهار فصل از آثار تاریخی شهر اراک و مربوط به اواخر دوره قاجار است. این بنا توسط حاج محمدابراهیم خوانساری در زمان احمد شاه قاجار بنا نهاده شده‌است. این حمام در خیابان شهید دکتر بهشتی واقع شده و در تاریخ ۱۰ آبان ۱۳۵۵ با شمارهٔ ثبت ۱۳۳۹ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده‌است. وجود نقاشی‌ها و نگاره‌هایی از چهار فصل سال که در چهار گوشه این حمام وجود دارد علت نامگذاری این حمام بوده‌است. 

Card Image
تور مجازی آتشکده یزد

ساختمان اصلی آتشکده بر ارتفاعی حدود یک متر چهل سانت از زمین و در میان حیاط بزرگی که درختان همیشه سرسبز سرو و کاج آن را پوشانده، قراردارد. نگاره فروهر و سرستون‌های سنگی آن زیبایی ویژه‌ای بدان بخشیده و روبروی این بنا حوض آبی قرار دارد. اینکه آتشکده‌ها کنار آب باشند از خصوصیت‌های آتشکده‌ها بوده‌است.

Card Image
تور مجازی مسجد جامع اصفهان

مسجد جامع اصفهان که به مسجد جامع عتیق و مسجد جمعه اصفهان هم معروف است، یکی از بناهای تاریخی شهر اصفهان است که قدمت آن به قرن دوم هجری قمری بازمی‌گردد. این مسجد در سال ۱۵۶ هجری قمری/۷۷۷ میلادی ساخته شد؛ مسجدی که کوچک و متناسب با جمعیت شهر اصفهان ساخته شده‌بود و باعث رشد شهرنشینی اصفهان شد. در سال ۲۲۶ ه‍.ق/۸۴۶ م به فرمان خلیفه معتصم عباسی، مسجد پیشین تخریب شد و بنایی ستون‌دار به همراه سقفی چوبی ساخته شد که هم‌اکنون هم قسمتی از ستون‌ها و دیوارهای آن باقی مانده‌است.

Card Image
تور مجازی تخت سلیمان تکاب

تخت سليمان و مجموعه آثارباستاني آن يكي از مهمترين و مشهورترين مراكز تاريخ و تمدن كشور ايران است.
این مجموعه كه در كوهستانهاي غرب كشور و در محل بسيار مصفا و خوش آب و هوايي قرار گرفته، در زمانهاي قديم داراي موقعيت سوق الجيشي حساس بوده است. بقاياي مجموعه بر روي جبهه اي از سنگ در 45 كيلومتري شمال شرق تكاب قرار گرفته در ميان انبوهي از آثار طبيعي و مصنوعي مانند درياچه ها، آبگرم ها، قبور كهنسال و ابنيه تاريخي ديگر احاطه شده است.

Card Image
تور مجازی حمام وکیل شیراز

حمام وکیل در دوره زندیه به‌دست کریم خان زند ساخته شد. این حمام در خیابان لطفعلی خان زند و در کانون شهر شیراز و نزدیک دیگر بناهای زمان زندیان، همچون بازار وکیل و مسجد وکیل جای دارد. از بخش‌های نگریستنیِ این حمام، بخشی به نام شاه نشین است که ویژهٔ شاه بوده‌است. این بنا با شمارهٔ ۹۱۷ در فهرست آثار ملی ایران ثبت و نگاشته شده‌است.

Card Image
نمایی از تخت سلیمان در شب

تخت سلیمان یکی از سه آتشکده معروف ساسانی را درخودجای داده و محل تاجگذاری پادشاهان این سلسله بوده احتمالا در دوران پیروز، پدر بزرگ انوشیروان بنا شده است.
هر چند کاوش های باستانشناختی در محوطه تخت سلیمان آثاری به جای مانده از دوران هخامنشی را نیز نشان داده است اما شهرت این محوطه بیشتر مدیون بناهای دوران ساسانی است.

Card Image
نمایی هوایی از تخت سلیمان

تصویربرداری هوایی از میراث جهانی تخت سلیمان
تکاب، آذربایجان غربی
خرداد ۱۴۰۰

Card Image
تقدیر از شرکت فرجادسپهر جهان آرا

مراسم تقدیر از برگزیدگان کنفرانس ملی  نوآوری برای کودکان و نوجوانان-  با حضور دکتر سورنا ستاری و نماینده یونیسف در ایران

Card Image
دعوت نامه کنفرانس ملی نوآوری

مراسم تقدیر از برگزیدگان کنفرانس ملی  نوآوری برای کودکان و نوجوانان-  با حضور دکتر سورنا ستاری و نماینده یونیسف در ایران

Card Image
برگزاری نمایشگاه مجازی نوروزی

نمایشگاه مجازی عکس نوروز در نرم افزار نمایشگاهی فن گام
افتتاحیه: ۲۷ اسفند ۹۹
به مدت یک ماه

Card Image
رونمایی از پوستر ایکوم

نکته مهم در طراحی این پوستر، استفاده از فناوری های حوزه واقعیت مجازی و واقعیت ترکیبی و یادآوری ضرورت استفاده از آن بعنوان یک راه حل جهت مقابله با چالشهای اجتماعی، اقتصادی و محیطی است.

Card Image
رونمایی از پوستر ایکوم

نمایی از مدلسازی سه بعدی لباس اشرف پهلوی در مجموعه فرهنگی تاریخی سعد آباد تهران
مدلسازی سه بعدی یکی از روشهای مستندنگاری آثار است که علاوه بر قابلیت بکارگیری در فرآیند حفاظت و مرمت آثار و بازتولید آن توسط پرینترهای سه بعدی، میتواند در فرآیند نمایش آثار در قالب نمایشگاه های مجازی و حتی بازدیدهای حضوری با کمک فناوری های واقعیت افزوده augmented reality و واقعیت ترکیبی mixed reality بکار گرفته شود

Card Image
رونمایی از شبیه ساز عودلاجان

رونمایی از نرم افزار شبیه ساز بافت تاریخی به کمک فناوری واقعیت ترکیبی Mixed reality
📌پیاده سازی در منطقه عودلاجان تهران
⏰ ۲۹ آذر ساعت ۱۰ الی ۱۲
به مناسبت هفته پژوهش

Card Image
رونمایی از نرم افزار فن گام

اولین نمایشگاه مجازی معرفی استارتاپهای حوزه میراث فرهنگی و گردشگری در ایران
مبتنی بر فناوری واقعیت مجازی VR
رونمایی: همزمان با هفته پژوهش
یکشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۹

Card Image
تور مجازی بازار چهارسوق اراک

بازار چهار سوق اراک

Card Image
نمایشگاه مجازی اسپانیا- موزه ملی 

رونمایی از اولین نمایشگاه مجازی میراث باستان شناسی اسپانیا

Card Image
نمایشگاه مجازی انسان و دریا موزه ملی

رونمایی از اولین نمایشگاه مجازی انسان و دریا در موزه ملی ایارن

Card Image
روز جهانی موزه ها مبارک باد

به مناسبت روز جهانی موزه ها